Inginer Calitate Proces Asamblare - Sibiu

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil de calitatea in procesul de productie, sectia asamblare;
• Gestioneaza nonconformitatile interne aparute in procesele de productie;
• Cunoasterea standardului ISO/TS 16949 specific industriei automotive;
• Cunoasterea instrumentelor de analiza standard utilizate in industria automotive;
• Piloteaza QRQC-urile desfasurate pentru rezolvarea problemelor de calitate;
• Experienta in metodologia de solutionare a problemelor din domeniul calitatii;
• Realizeaza auditurile de proces si produs;
• Gestioneaza rapoartele 8D pentru neconformitatile din productie si reclamatiile client;
• Defineste, implementeaza si urmareste actiunile corective pentru nonconformitatile interne si reducerea scrapului intern;
• Gestioneaza sistemul de inregistrari si evidentiere a indicatorilor de performanta din calitate (ppm, Scrap);
• Gestioneaza produsele blocate datorate problemelor de calitate, inclusiv in sistemul ERP.

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala care activeaza in domeniul automotive, un Inginer Calitate Proces asamblare, vorbitor de limba engleza. Locatia Sibiu.

Cerinte:
- Absolvent de colegiu sau facultate, de preferinta profil industrial;
- Minim 2 ani experienta profesionala intr-un post similar (in deptepartamentului Calitate) in industria auto (de preferat in linii de asamblare);
- Cunostinte bune de operare calculator;
- Limba engleza nivel avansat/ limba franceza poate constitui un avantaj;
- Cunostinte si/sau experienta tehnica este necesara;
- Familiar in lucrul cu instrumente informatice (Microsoft Outlook, Microsoft Excel, etc);
- Abilitati de comunicare, relationare si munca in echipa.

BENEFICII OFERITE

• Salariul motivant;
• Prime si bonusuri anuale;
• Tichete de masa pentru toate zilele lucrate;
• Oportunitatea lucrului intr-un mediu competitiv, intr-un mediu multinational, intr-o companie automotive in dezvoltare;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro