INGINER AUTOMATIST

SC HR PROFESSIONAL T&D SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Asigurarea functionalitatii in bune conditii a masinilor si utilajelor (masini de tip CST-Komax, debitare-sertizare, test electric);
Coordonarea si supervizarea unei echipe de tehnicieni de mentenanta;
Introducerea in baza de date a interventiilor de mentenanta corectiva si executarea planului de mentenanta preventive;
Achizitia de piese de schimb, actualizarea bazei de date;
Suport tehnic si logistic pentru Departamentele de Engineering;
Controlul calitatii executiei lucrarilor de mentenanta;
Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor
Companiei;
Elaborareaza instructiuni de lucru si intretinere a utilajelor si instalatiilor;

CERINTE

Cunostinte temeinice privind functionarea si intretinerea masinilor de tip KOMAX
Cunoasterea tipurilor de senzori si modul de functionare al acestora
Bune cunostinte de mecanica si desen tehnic
Capacitate de interpretare si explicare a schemelor electrice si pneumatice;
Limba engeza nivel avansat;
Limba germana constituie un avantaj;
Dinamic, organizat, comunicativ.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Mediu de lucru modern;
Oportunitati de dezvoltare profesionala.

SC HR PROFESSIONAL T&D SRL recruteaza pentru o importanta companie din Industria Automotive-Inginer Automatist !

Daca iti doresti o schimbare profesionala sau vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti desavarsiti acum este momentul sa aplici !
Post disponibil in judetul Sibiu !