Inginer Agronom

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Suport conducere departament culturi agricole ecologice si culturi pentru furajare;
•Gestionarea derulării, intretinerii si recoltării culturilor (cca.1000ha);
•Elaborarea planurilor de cultivare ale culturilor agricole/pentru furajare;
•Intocmirea fiselor tehnice, tehnologii de productie si a recomandărilor tehnice pentru culturi;
•Intocmirea planului de lucru săptămânal pentru angajati;
•Pregătirea si planificarea utilajelor si angajatilor;
•Intocmirea, verificarea rapoartelor pentru facturi, stoc lunar;
•Comenzi si achizitie piese de schimb utilaje;
•Gestionarea stocului de piese de schimb;
•Coordonarea si supravegherea reparatiilor utilajelor, incluzând mentenanta utilajelor.

CERINTE

•Studii superioare de specialitate agronomice;
•Experienta in domeniu de minim 3 ani;
•Experienta practica la o ferma din strainatate – avantaj;
•Limbi straine: engleza - obligatoriu, germana – avantaj;
•Cunostinte de operare PC: Microsoft Office, Internet;
•Abilitati de organizare a informatiei, stabilire prioritati;
•Abilitati de conducere a unei echipe;
•Gândire analitica, orientare catre rezultat;
•Persoana organizata, riguroasa, atenta la detalii, comunicativa;
•Disponibilitate la program prelungit si deplasari;
•Carnet de conducere categoria B, C, E.

* Se accepta candidati din toata tara.

BENEFICII OFERITE

•Pachet salarial atractiv;
•Pachet de relocare (cazare+masa+transport).

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).