Hotel 5* angajam RECEPTIONER/A

SC Palace Dumbrava

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal pentru acest post trebuie sa:
- inregistreze si sa efectueze tranzacti financiare (incasari, plati, emitere facturi)
- arhiveze documente
-asigure o relatie excelenta cu toti clientii si oaspetii hotelului. Sa dovedeasca interes ridicat fata de cerintele si nevoile acestora
- sa maximizeze rata de ocupare a hotelului si sa vanda si sa promoveze in permanenta serviciile hoteliere
- sa comunice in permanenta cu toate departamentele si colegii si sa-i asiste pe ceilalti atunci cand este cazul
- sa foloseasca perfect sistemele informatice si programele puse la dispozitie

-sa respecte standardele de calitate impuse de brand

CERINTE

- studii superioare
- atitudine pozitiva si excelente abilitati de comunicare
- dorinta de alivra un serviciu excellent
abilitatea de a munci ca parte a unei echipe
- cunoasterea unei limbi straine
- cunostinte de operare PC
- experienta in domeniu costituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv si motivant
- accesul in Hilton Club, reduceri pentru serviciile hoteliere, de cazare si masa
- decontare transport
- prime, bonusuri financiare

SC.Palace Dumbrava este detinatoarea hotelului de cinci stele Hilton din Sibiu.