FINANCIAL CONTROLLER - SIBIU

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa la intocmirea bugetului anual
• Contribuie la definirea si optimizarea metodologiei anuale de elaborare a bugetului de venituri si cheltuieli, la nivel de companie, divizii, departamente si puncte de lucru
• Realizeaza analize si rapoarte de variatii versus buget
• Participa la realizarea rapoartelor financiare destinate Consiliului de Administratie si Top Management
• Realizeaza analize si rapoarte asupra performantei financiare si operationale a companiei (ex.: profitabilitate, lichiditate, eficienta utilizarii activelor, etc.)
• Intocmeste si ajusteaza periodic planul de business pe termen mediu si lung al companiei
• Aproba (in limita competentelor acordate)
• Propune modalitati de eficientizare a structurii actuale a costurilor companiei
• Participa la elaborarea strategiilor si obiectivelor de control financiar intern
• Ajuta la definirea si implementarea procedurilor de control al achizitiilor, platilor, discounturilor si compensatiilor acordate
• Participa la valorificarea rezultatelor proceselor de inventariere a activelor si pasivelor companiei, anual sau ori de cate ori este nevoie.

CERINTE

• Studii superioare
• Cel putin 3 ani de experienta intr-o pozitie similara
• Cunoasterea tehnicilor de analiza si previziune financiara
• Cunostinte Microsoft Office; SAP reprezinta un avantaj
• Cunostinte limba engleza de afaceri (nivel avansat)
• Competente personale precum capacitate de analiza si sinteza, asumarea responsabilitatii, abilitati de lucru in echipa, comunicare, atitudine proactiva si pozitiva, orientare catre rezultate si flexibilitate.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!