Economist - Sibiu

CASA NOASTRA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tine evidenta documentelor cu regim special – facturi, chitante, bonuri Case de marcat, Registru de casa;
- intocmeste facturile fiscale si elibereaza documentele care insotesc facturile (chitante, bonuri de casa, etc);
- inregistreaza electronic facturile, chitantele, bonurile de casa, etc.;
- incaseaza contravaloarea facturilor de avans sau finale;
- controleaza circulatia documentelor fiscale si a numerarului (Registrul de casa, Registrul zilnic si lunar al caselor de marcat);
- verifica activitatea gestiunii, din punct de vedere al evidentei primare si operative;
- verifica situatia platilor catre furnizori (chirii, utilitati, taxe locale).

CERINTE

- studii superioare economice;
- cunostinte de legislaţie in domeniul contabilitatii: Legea 82/1991 republicata, Legea 571/2003 privind Codul Fiscal, Codul de procedura fiscala;
- cunostinte bune de operare pe calculator.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (salariu + bonuri de masa);
- Un mediu de lucru dinamic.

Compania Casa Noastra, cu sediul in Craiova, este lider in Romania in productia si distributia de ferestre si usi din PVC cu sticla termoizolanta.
Compania deruleaza in prezent un plan de investitii (sedii de productie, administrative, logistica si distributie) de peste 20 milioane de Euro, cea mai mare investitie din Romania in acest domeniu de activitate.
Reteaua de distributie este compusa din peste 70 de showroom-uri, repartizate majoritar in jumatatea de sud a tarii si are o dezvoltare deosebit de dinamica.
Compania Casa Noastra este formata din oameni tineri, bine pregatiti, inovatori, comunicativi si pasionati de ceea ce fac.
Daca ai acest profil, vino sa te alaturi echipei noastre!

www.casanoastra.ro