Economist

SC TRANSILVANIA PACK AND PRINT S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuează operaţiunile bancare (plaţi furnizori, ordine de plata bugetare etc) si întocmeşte setul de documente pentru plăţile electronice, licitaţii si ridicările de numerar in lei si valuta;
Întocmeşte lunar şi se asigură de depunerea declaraţiilor de impozite, taxe şi contribuţii aferente salariilor, precum şi declaraţiile privind contribuţiile la bugetul consolidat;
Întocmeşte corect şi la zi evidenţa financiară şi contabilă, potrivit reglementărilor legale în vigoare, precum şi salvarea datelor informatice;
Verifică deconturile de cheltuieli, de deplasări externe;
Verifică seturile de documente pentru bănci;
Intocmeşte statele de salarii şi verifica declaraţiile depuse pe baza acestora, conduce evidenţa privind bonurile de masă;
Verifică stabilirea impozitelor şi contribuţiilor de plata şi declaraţiile privind impozitul pe profit; întocmeşte declaraţiile privind impozitul pe profit;
Intocmeste situatii financiare semestriale şi anuale;
Înregistrează şi verifică operaţii legate de imobilizări;
Verifică şi semnează jurnalele de TVA şi decontul de TVA;
Reprezintă societatea în cazul controalelor financiare.

CERINTE

Studii superioare cu profil economic/contabil;
Experienţă în domeniu financiar contabil (minim 3 ani);
Cunoştinţe Word, Excel;
Abilităţi de planificare, organizare şi coordonare a activităţilor desfăşurate;
Persoană foarte organizată, cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
Constituie avantaj atestatul de expert contabil.
Cunostinte contabile si fiscale solide;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat (conoasterea limbii germane reprezinta un avantaj);
excelente capacităţi de analiză şi sinteză;

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa.
Transport asigurat.

Societate comerciala cu capital privat strain, membră a grupului Offsetdruckerei Schwarzach din Austria, a fost înfiinţată în anul 1998 şi este specializată în producerea ambalajelor de carton duplex şi triplex, şi a etichetelor.