DIRECTOR FINANCIAR

RECRUT'ART

Job expirat

RESPONSABILITATI

Controleaza documentele financiar-contabile, elaboreaza analize si rapoarte financiare
Participa la stabilirea si masurarea obiectivelor economice
Este consultat la elaborarea planurilor si politicilor financiare ale companiei
Pregateste si analizeaza bugetele de venituri si cheltuieli pe departamente, a previziunilor financiare, a cashflowului
Analizeaza si interpreteaza informatiile financiare pentru a masura profitabilitatea si performantele companiei
Pregateste rapoarte pentru a evidentia pozitia financiara a companiei si face recomandari de optimizare a raportului venituri – cheltuieli
Propune masuri de crestere a eficientei activitatii companiei, de reducere a costurilor, de micsorare a riscurilor
Coordoneaza, supervizeaza si evalueaza activitatea personalului din departamentul Financiar

CERINTE

Studii universitare de specialitate
Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani
Cunoasterea la nivel avansat a limbii germane si/ sau engleze
Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar contabile
Aplicatii software de planificare si gestiune
Eficienta, capacitate de a lucra sub presiune, de a respecta termenele
Abilitati de comunicare si munca in echipa

BENEFICII OFERITE

Cariera intr-o firma multinationala din spatiul german.
Pachet salarial competitiv

Noi, RECRUT'ART (www.recrutart.ro), împreuna cu clientul nostru, companie multinaţională activă in domeniul industriei construcţiilor, anunţăm selecţia pentru poziţia de DIRECTOR FINANCIAR