COORDONATOR VANZARI - SEGMENTUL B2B

AMBIENT SA

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea echipei de reprezentanti de vanzari, in scopul atingerii obiectivelor stabilite in planul de vanzari;

Asigura suport reprezentantilor de vanzari prin validarea ofertelor, negocierea si incheierea de contracte comerciale;
Dezvolta abilitatile de vanzare, negociere si comunicare ale reprezentantilor de vanzari;
Motiveaza si inspira echipa, in vederea atingerii obiectivelor propuse; evalueaza performantele acesteia, atat individual cat si colectiv, si propune un plan de dezvoltare profesionala a membrilor echipei;

Optimizeaza procesul de vanzare si ofertare;
Analizeaza tendintele pietei pentru a identifica oportunitatile de dezvoltare, prin cresterea cotei de piata si extinderea portofoliului de clienţi al companiei;
Organizeaza, coordoneaza, urmareste si raspunde de incasarea in termen a creantelor;
Monitorizeaza permanent vanzarile si realizeaza analiza rezultatelor in raport cu obiectivele trasate.

CERINTE

Studii superioare;
Minim 1 an experienta in pozitii similare si cel putin 3 ani experienta in vanzari;
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de coordonare si dezvoltare a echipei de vanzari;
Adaptabilitate si flexibilitate;
Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor;
Abilitatea de a dezvolta relatii profesionale, pentru a crea reteaua de clienti si parteneri strategici;
Bune cunostinte de operare PC;
Posesor carnet conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, format din salariu fix si bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor de performanta;
Tichete de masa;
Masina si telefon de serviciu;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive.