Controlor Tehnic Calitate

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza pentru clientul sau, companie specializata in productia de piese pentru industria automotive, 4 persoane care vor ocupa posturile de Controlori Tehnici Calitate, avand urmatoarele responsabilitati:

- intocmeste si actualizeaza manualul de calitate;
- urmareste incadrarea produselor in standardele de calitate;
- participa la atestarea produselor noi - verificarea si omologarea capetelor de serie;
- avizeaza exactitatea si calitatea seriilor "0";
- raspunde de fabricarea capetelor de serie;
- tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri de remediere;
- detine informatii privind laboratoarele de incercari fizico-mecanice si chimice acreditate;
- face receptia materiei prime;
- reclama si refuza toate loturile care nu se incadreaza in conditiile de calitate stabilite;
- analizeaza cauzele reclamatiilor de calitate de la beneficiari si ia masuri corective.

CERINTE

- foarte bune cunostinte de desen tehnic;
- cunostinte de masurare (subler, micrometru) si programare aparate de masura 3D (Wenzel, Zeiss), Conturograf;
- gandire logica / matematica.

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa;
- prime in functie de performanta.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.