Contabil Senior

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilitatea conturilor de Carte Mare;
• Contabilitatea facturilor de servicii;
• Contabilitate mijloace fixe;
• Verificarea avertismentelor de plata si solutionarea acestora;
• Intocmire declaratii catre DGFP;
• Intocmire declaratii catre BNR;
• Intocmire declaratii catre Institutul National de Statistica, precum si alte declaratii;
• Mentinerea relatiei cu ANAF.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul economic;
• Experienta in contabilitate;
• Experienta in audit financiar;
• Atestat CECCAR;
• Cunostinte de SAP – reprezinta un avantaj;
• Cunostinte MS Office (Excel, Power Point);
• Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
• Cunostinte de limba germana – reprezinta un avantaj.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.