Consultant recrutare - Sibiu

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si actualizarea bazei de date Adecco prin contacte directe cu candidatii si angajatii in munca temporara

Investigarea si gasirea unor noi canale alternative de recrutare in functie de specificul pozitiei recrutate si postarea de anunturi pe canalele agreate de recrutare; organizarea si executarea de campanii de recrutare

Selectarea cu atentie a candidatilor, in functie de profilul validat cu clientul

Identificarea, verificarea si masurarea competentelor candidatilor folosind tehnici specifice de recrutare munca temporara (interviu, teste, etc)

Stabilirea interviurilor si validarea cu candidatii si clientii referitor la intelegerea si acceptarea detaliilor legate de locatia si data interviurilor

Informarea candidatilor si/sau a angajatilor de munca temporara referitor la conditiile de angajare si lucru si a regulilor de Siguranta si Securitate in munca

Prezentarea angajatilor catre client si mentinerea unui contact permanent cu angajatii Adecco la clienti

Realizarea de rapoarte si statistici referitoare la proiectele de recrutare desfasurate conform cerintelor si metodologiei Adecco/client

Dupa finalizarea procesului de recrutare ofera feedback tuturor candidatilor implicate in proces

Dezvolta relatii bune si de lunga durata cu candidatii din piata locala in care activeaza

CERINTE

Personalitate extroverta, bun comunicator
Flexibilitate si disponibilitate pentru deplasari in judet (munca de teren approx 50% din timp)
Abilitati de relationare cu clientii

Permis de conducere categoria B
Cunostinte operare PC (Microsoft Office)
Cunostinte de limba engleza - nivel mediu, avansat

Cunostinte practice de recrutare si intervievare - experienta este un avantaj

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro