Consultant MES Net@Pro / Responsabil Formare pe Romania

SC QRMES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul pentru inceput va trebuii sa implementeze proiecte ce fac referire la modul de instalare si functionare al sistemului Net@Pro si apoi dupa ce a dobandit suficienta experienta va trebuii la randul sau sa instruiasca partenerii care integreaza modulele Net@Pro in unitatile lor .Pentru partea de formare candidatul trebuie sa fie dispus la deplasari mai prelungite in Italia

CERINTE

Absolvent al facutatii Inginerie manageriala sau similar
Experiență dovedită în sectorul IT, candidatul trebuie să fi deținut rolul de manager de proiect pentru o perioadă de cel puțin 2 ani.

Competente tehnice:MS SQL Server da 2008 R2 a 2016
MS Windows Server 2008 R2 a 2016
Architectura retele clienti /Server
Crystal Report
Competente de baza: Cunoașterea zonei de producție, calitate, wms, trasabilitate
Management de proiect
Software MES
Definirea și respectarea priorităților
Proactivitate
Gestionarea relațiilor cu partenerii
Limba engleza
Preferential : cunoasterea limbii italiene la nivel de baza

Abilități transversale
Abilități de relaționare cu diverșii interlocutori ai companiei.
Capacitate de rezolvare a problemelor..
Orientarea spre rezultate și obiective.
Flexibilitate
Rezistanta la stress

BENEFICII OFERITE

.Oferim : un mediu de lucru placut alaturi de o echipa tanara, traininguri , tichete de masa

QRMES este o companie din Sibiu ce isi desfasoara activitatea in domeniul realizarii de produse software