CONSILIER VANZARI

SC TBI CREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si beneficii:

Care este rolul noului nostru coleg:- Sa promoveze imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanta cu interesele acesteia si cu procedurile interne specifice;
- Sa dezvolte și sa gestioneaze portofoliul de clienți;
- Sa informeze clientii cu privire la conditiile de creditare pentru toate produsele companiei: bunuri, nevoi personale, carduri de credit;
- Sa desfasoare toate activitatile ce tin de servisarea contractelor de credit, raspunzand tuturor solicitarilor venite din partea clientilor;
- Sa urmareasca evolutia diferitelor sectoare economice, precum si activitatea, produsele si serviciile partenerilor si ale concurentei (sectorul financiar-bancar);
- Sa realizeze targetul de vanzari alocat.

CERINTE

Candidatul ideal:

Cum ar trebui sa fie noul nostru coleg:- Studii superioare (profilul economic reprezinta un avantaj);
- Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara in sistemul financiar-bancar;
- Detine cunostinte legate de tehnicile de vanzare si de relationare cu clientii (evaluarea necesitatilor clientilor, indeplinirea standardelor de calitate pentru serviciile oferite, abordarea personalizata, etc.);
- Capacitate de analiza, sinteza;
- Abillitati de comunicare si de negociere;
- Auto-motivare si capacitatea de a performa eficient in perioade dificile;
- Cunoştinţe operare PC (Windows, Word, Excel, Internet);

BENEFICII OFERITE

-salariu fix
-bonusuri in functie de performante

Suntem prezenti in Romania din 2003 si facem parte din grupul financiar olandez TBIF Financial Services BV, unul dintre principalii operatori ai pietei financiare din Europa Centrala si de Est.

Principalul actionar al TBI Credit IFN este TBIF Financial Services BV din Olanda, cu un aport de 99,99% la capitalul social al companiei.

Angajat pe termen lung in Romania, TBIF Financial Services BV urmareste dezvoltarea graduala in spatiul economic local si integrarea pe orizontala si verticala prin parteneriate cu corporatii multinationale.

Prioritatile noastre sunt cunoasterea indeaproape a exigentelor clientilor nostri si dezvoltarea in permanenta a portofoliului unic de produse si servicii.