Consiler Juridic

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
- Avizează legalitatea soluţiilor rezultate din aplicarea în practică a legislaţiei din domeniul în care îşi desfăşoară activitatea;
- Concepe, redactează şi avizează contractele civile, contractele comerciale sau alte acte juridice incheiate de organizaţie cu alte persoane, fizice sau juridice;
- Avizează, din punct de vedere juridic, dispoziţiile conducerii societăţii, contactele, alte acte juridice, programele, în care societatea are calitate de parte;
- Urmăreşte activitatea de aplicare a legislaţiei incidente domeniului de activitate;
- Colaborează cu celelalte compartimente ale societăţii pentru rezolvarea solicitărilor primite din sfera de competenţă a acestora;
- Actualizează permanent informaţiile privitoare la noile modificări de legislaţie şi pune la dispoziţie către persoanele interesate, din organizaţie, noile informaţii şi implicaţii pentru activitatea acestora;
- Soluţionează problemele apărute în activitatea societăţii din punct de vedere legal;

CERINTE

- de bază: studii superioare – Facultatea de Drept;
- de specialitate: studii postuniversitare sau cursuri de specialitate in domeniu;
- experienta in domeniu de cel putin un an de zile;
Cunoştinţe în legătură cu domeniul muncii:
• cunoştinţe solide de legislaţie: drept comercial, civil, procesual civil etc.;
• cunoştinţe de operare Pc: Word, Excell, Power Point;
• cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională - limba engleză

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).