ASISTENT VANZARI SIBIU

PROFILUX S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Promovarea produselor si imaginii companiei
2.Preluarea comenzilor de distributie de la clienti, ingrijindu-se de onorarea acestora intocmai si la timp, cat si de preluarea instrumentelor de plata corespunzatoare
3.Contactarea de clienti noi si prezentarea ofertei firmei in scopul extinderii retelei de distribuitori, semnarea de noi contracte de distributie
4.Furnizeaza periodic conducerii firmei informatii despre conditiile pietei din zona de care raspunde
5.Aplica politici de marketing adaptate conditiilor specifice ale pietei, pe care le primeste de la conducerea societatii
6.Face livrari de marfa cu auto in zona de proximitate alocata

CERINTE

1.Cunostinte de operare PC.
2.Permis de conducere, minim categoria B si experienta in trafic.
3.Cunostinte de marketing / politici comerciale.
4.Cunostinte minime de contabilitate primara (intocmire Factura Fiscala, Chitanta, Aviz de Insotire a Marfii).
5.Disponibilitate pentru perioada de proba platita de 2 saptamani.
6.Persoana onesta, constiincioasa, comunicativa.

BENEFICII OFERITE

Mediu dinamic de lucru, pachet salarial atractiv ?n functie de nivelul volumului vanzarilor realizate si oportunitatea unei cariere de succes, sustinuta; si de permanenta ?mbunatatire a nivelului profesional prin training intern.

PROFILUX S.A. este prima firma cu capital integral privat care a lansat pe piata romaneasca sistemele de profile pentru finisaj. Primul si cel mai important distribuitor national de sisteme de finisaj pentru amenajari interioare si exterioare, PROFILUX S.A. este unicul importator si distribuitor al marcii Prolux - Genesis?. Din 1995, de cand activeaza in acest domeniu, firma si-a consolidat relatiile cu principalii producatori europeni si a creat o larga retea de distributie la nivel national.
Sloganul \\\\\\\"Calitatea este profilul tau!\\\\\\\" reflecta fidel crezul firmei, care a implementat un sistem riguros de asigurare a calitatii la nivelul selectiei furnizorilor si la nivelul serviciilor oferite clientilor. Grija pentru detaliu, atentia acordata lucrului perfect finisat si profesionalismul serviciilor sunt atributele care au consacrat PROFILUX S.A. ca simbol al calitatii.
Misiunea companiei noastre este de a construi relatii la standarde inalte cu clientii si furnizorii sai. Dezvoltarea firmei se bazeaza pe urmatorul principiu: produsele de cea mai buna calitate pot garanta succesul.
Obiectivul nostru este sa oferim Clientului nu numai cele mai bune servicii, ci si sa fim cunoscuti si recunoscuti datorita lor. Realizam acest lucru prin profesionalismul angajatilor, printr-o colaborare permanenta si prin perfectionarea continua a serviciilor furnizate.
Capitalul nostru cel mai de pret este personalul firmei. Resursele umane sunt singurele capabile sa produca si sa transforme toate celelalte resurse aflate la dispozitia unei organizatii. Oamenii reprezinta resursele active ale organizatiei deoarece potentialul lor, experienta individuala si pasiunile personale, initiativele si dezvoltarea lor contribuie activ la cresterea eficientei si a eficacitatii organizationale. Orice angajat este incurajat sa manifeste initiativa si sa faca propuneri pentru eficientizarea activitatii Societatii, perfectionarea si dezvoltarea acesteia