Angajam Receptioner

belascu srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intimpina, conform standardelor hotelului, in mod amabil si profesional oaspetii pentru cazare
- Informeaza oaspetii la solicitarea acestora cu privire la tarife, preturi, servicii si programe oferite de hotel (pachete, promotii, discount-uri)
- Proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism, avand toate cunostintele necesare acestor proceduri
- Intocmeste si inregistreaza rezervarile in sistemul de gestiune hoteliera
- Incaseaza contravaloarea serviciilor prestate clientilor
- Colaboreaza cu alte sectoare: rezervari, restaurant, housekeeping, sali de conferinte

CERINTE

• Studii superioare in curs sau finalizate
• Abilitati excelente de comunicare
• Cunostinte bune de limba engleza
• Abilitatea de a organiza si a identifica activitatile prioritare
• Atitudine pozitiva, spirit de echipa, orientare pro client
• Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate
• Cunostinte bune de operare PC.
• Calificari in domeniu reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- plan de cariera si posibilitati de avansare
- siguranta locului de munca si contract pe perioada nedeterminata
- pachet salarial motivant si bonusuri atractive in functie de performanta
- implinirea aspiratilor profesionale in cadrul unor proiecte specifice domeniului de activitate.

Sc Belascu Srl. companie care activeaza in domeniul hotelier din 2007.
Hotelul Bliss Sibiu dispunedev 23 camere duble sau twin cu un design modern şi confortabil, perfect adaptat celor mai pretenţioase gusturi.
Pensiunea Belaşcu membră al aceluiaşi trust, dispune de 8 camere: 5 camere duble, 2 camere triple şi o cvadruplă, situate în acceaşi locaţie.