Angajam Inginer/tehnician

SC TI NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC TI NET Telecomunicatii&Internet angajeaza tehnicieni /ingineri telecomunicatii calculatoare/interfoane/ sisteme alarma efractie/incendiu,supraveghere video
Responsabilitatile constau in instalari,programari ,service centrale telefonice ,realizari retele voce date –cablare structurata -,configurari calculatoare,routere ,service calculatoare,copiatoare ,imprimante,instalari interfoane ,videointerfoane,sisteme de control acces si pontaj,sisteme de alarma efractie ,incendiu,sisteme de supraveghere video,automatizari porti
Se ofera salariu atractiv(minimum 450EUR),bonuri de masa ,telefon celular ,masina de serviciu.,cursuri de perfectionare la firme de prestigiu din domeniu(Siemens,Alcatel ,Panasonic,3M)
CV-urile se pot depune la sediul societatii,Sibiu str Stefan cel Mare sau pe email office@tinet.ro

CERINTE

Experienta in domeniu ,sa cunoasca echipamentele descrise in responsabilitatile job-ului ,o limba straina (engleza/germana) .

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa,telefon mobil ,masina serviciu,cursuri de perfectionare ,contract cu un cabinet stomatologic pentru serviciile aferente (societatea suporta 25 % din cheltuieli) ,contract clinica privata pentru servicii medicale .

DESCRIEREA FIRMEI

PREZENTARE GENERALĂ

Societatea comercială TINET SRL, dealer autorizat ALCATEL,SIEMENS, LG,
PANASONIC ¿ Telecomunicaţii Private şi dealer autorizat pentru Interfete GSM, a fost înfiinţata în anul 2004, având ca scop producerea şi comercializarea de echipamente de telecomunicaţii şi prestarea de servicii în domeniu.

TINET SRL poate satisface exigenţele şi necesităţile de comunicare ale oricărei firme, oferind toată gama de echipamente din domeniul telecomunicaţiilor: centrale telefonice şi instalaţii de secretariat, faxuri şi telefoane de birou atiit fixe cit si mobile
Echipamentele, produse de firme cu renumee in domeniu la standardele de calitate cerute de Comunitatea Europeana ¿ ISO 9000, se caracterizează prin fiabilitate deosebită, flexibilitate şi facilitaţi multiple care permit satisfacerea cerinţelor oricărui tip de activitate.

TINET SRL SRL asigură soluţii pentru comunicaţii de înaltă calitate, furnizând clienţilor proiecte ¿la cheie¿ care includ şi prestările de servicii aferente:

 proiectare şi execuţie de reţele telefonice de incintă pentru centrale telefonice de abonat
 proiectare şi instalare pentru echipamente de telecomunicaţii
 proiectare şi instalare de echipamente de semnalizare incendiu şi efracţie
 proiectare şi instalare de reţele VOCE-DATE şi cablaj structurat
 tehnică de calcul, birotică
 consultanta pentru implementarea sau eficientizarea sistemelor de voce
 program pentru contorizarea convorbirilor telefonice
 Programari ale centralelor telefonice pentru alegerea operatorului telefonic cu costul cel mai mic
 Comercializare, instalare si configurare terminale telefonice
 Comercializare ,instalare si configurare de aparate fax si multifunctionale
 Comercializare,instalare si configurare terminale telefonice fara fir(DECT)

Centralele telefonice de ultima generatie asigură administrarea centralizată şi uniformă a intregului sistem.

Noile centrale telefonice oferă:
 comunicaţii cu şi prin componente ISDN şi ATM
 reducerea costurilor prin:
- conectarea in retea (networking)
- compresia vocii (voice compression)
- găsirea celei mai ieftine căi de comunicare (least cost routing)
 intreagă gamă de aplicaţii şi servere integrate:
- sistem integrat cordless DECT multi-cell/multi-user,
- ACD(Automatic Call Distribution),
- aplicaţii video,
- phonemail,
- urmărirea şi înregistrarea traficului,
- aplicaţii pentru consola operatoare.
 servicii şi echipamente speciale pentru bursă (Trading 300), dispeceri (Dispatcher 300) şi directori de firme mari (Executive 300)
 posibilitatea de conectare în reţele eterogene (cu alte tipuri de centrale) prin protocolul Q-SIG sau E&M.