Sef birou Asigurarea Calitatii.

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista partenerul sau, companie din domeniul automotive, in angajarea unui Sef birou Asigurarea Calitatii.

Locatia: Sebes

• Colaborarea la introducerea si punerea in practica a sistemului de management al calitatii in toate domeniile;
• Evaluarea capabilitatii furnizorilor din punct de vedere al calitatii;
• Colaborarea si supravegherea actiunilor cu privire la calitate;
• Colaborarea la intocmirea planului de control, FMEA si a documentelor referitoare la calitate;
• Tine evidenta litigiilor si a proceselor in curs;
• Elaborarea de norme pentru realizarea auditului de proces si produs;
• Planificarea si realizarea auditelor de sistem;
• Colaborarea la planificarea costurilor precum si verificarea si supravegherea dezvoltarii costurilor si a cheltuielilor interne;
• Instruirea angajatilor din subordine;
• Intocmirea matricii de calificare si a planului de instruire.

CERINTE

• Studii superioare tehnice;
• Experienta profesionala in domeniul calitatii;
• Calificare de auditor – managementul calitatii;
• Cunoasterea normelor ISO/TS 16949 – 2009 si a reglementarilor Special Terms aplicabile;
• Cunostinte operare PC;
• Cunostinte avansate de limba germana sau engleza;

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).