Inginer Tehnici de Masurare.

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista partenerul sau, companie din domeniul automotive, in angajarea unui Inginer Tehnici de Masurare.

Locatia: Sebes

• Stabilirea si aplicarea metodelor adecvate pentru analiza si evaluarea conformitatii componentelor;
• Programarea echipamentelor complexe de masurat componente (3D, Masina masurat danturi);
• Propune actiuni de imbunatatire a activitatii din cadrul camerei de masuratori.

CERINTE

• Studii superioare finalizate in TCM, mecanica sau ingineria materialelor;
• Experienta in domeniul prelucrarilor prin aschiere si asamblarilor mecanice;
• Experienta in domeniul masuratorilor complexe a componentelor rezultate in urma prelucrarilor mecanice;
• Programarea echipamentelor complexe de masurare (masini 3D, masini de masurat danturi);
• Stabilirea metodelor adecvate pentru analiza si evaluarea conformitatii pieselor folosite in procesul de asamblare
• Cunostinte operare PC (Office Tools; Programe verificare acustica; SAP avantaj);
• Cunostinte avansate de limba germana sau engleza.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).