Inginer Planificare Sisteme si Procese de Mediu

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, furnizor international de componente pentru industria de automobile, este in cautarea unui Inginer Planificare Sisteme si Procese de Mediu, care sa se alature departamentului de planificare din Sebes.

Responsabilităţi:

- Managementul proiectului și controlling: controlul costurilor și al termenelor din cadrul proiectelor în care este implicat;
- Raportarea periodică a statusului proiectelor în ședințele de management;
- Coordonarea responsabilă a şantierului şi supravegherea proiectului, inclusiv comunicarea între departamentele implicate în proiect;
- Structurarea proiectelor și temelor după criteriile legislației de mediu, profitabilității, asigurării calității și producției;
- Derularea comercială a proiectului: strângerea şi evaluarea ofertelor, în colaborare cu departamentele interne.

CERINTE

- Studii în domeniul ingineriei industriale (echipamente pentru instalații industriale, construcții de mașini, mecanică, ingineria mediului);
- Cunoştinţe bune de desen tehnic şi de proiectare asistată de calculator – CAD;
- Cunoștințe IT: MS-Office (Excel, Power Point) la nivel mediu;
- Limbi străine: limba engleză la nivel conversaţional, limba germană constituie avantaj;
- Cunoștințe specifice: experiență în proiectarea și contrucţia sistemelor industriale, precum și în managementul proiectului constituie avantaj;
- Soft skills: capacitate de integrare și spirit de echipă, independență, inițiativă, responsabilitate, flexibilitate, disponibilitate pentru deplasări în străinătate.

BENEFICII OFERITE

- Perioada de training in Germania de 3-6 luni
- Mediu de lucru tanar, dinamic
- Tehnologii de ultina generatie

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro