Inginer Planificare Fluxul Materialelor

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea şi optimizarea fluxului de materiale în cadrul companiei ţinând cont de factori de siguranţă în aprovizionare, flexibilitate şi organizare;
- Crearea de concepte pentru procesele şi suprafeţele de logistică;
- Dezvoltarea şi optimizarea ambalajelor pentru materialele cumpărate şi produse în intreprindere;
- Căutarea furnizorilor de specialitate pentru piaţa locală, cerere de oferte şi analizarea acestora.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, specializarea Mecanică/Electromecanică;
- Limba engleză – mediu;
- Grad ridicat de autonomie, organizat, proactiv;
- Responsabilitate, integritate şi seriozitate;
- Abilităţi de comunicare, organizare, initiaţivă, spirit analitic, gândire logică;
- Cunoștințe IT: MS-Office (Excel, Power Point) la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- Training de 3-6 luni in Germania
- Oportunitati de dezvoltare in cariera
- Tehnologii moderne

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro