INGINER MECANIC PROIECTANT

S.C. CONSTRUCTII SI SERVICII S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Postul presupune executarea de proiecte de inginerie mecanica prin utilizarea unor softuri dedicate pentru proiectarea 2D si 3D in domeniul mecanic.

CERINTE

Studii si competente:
- Studii superioare tehnice in domeniul ingineriei mecanice (Mecanica, TCM);
- Citirea si interpretarea desenelor tehnice complexe;
- Cunoasterea avansata a unui program de proiectare 2D/ 3D (ex: Unigraphics/ SolidWorks/ Autocad / alte programe echivalente);
- Cunostinte avansate MS Office;
- Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat; limba germana / italiana constituie avantaj;
- Proiectarea tehnologiilor de asamblare a reperelor pentru ansamblele din tabla (sudura, lacatuserie);
- Cunostinte de rezistenta materialelor.

Calitati personale:
- Abilitati dezvoltate de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa si individual, dorinta de dezvoltare profesionala, atentie la detalii, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, bonusuri, tichete de masa;
- transportul la si de la locul de munca.

S.C. CONSTRUCTII SI SERVICII S.R.L. a fost infiintata in anul 2004 ca societate comerciala cu capital privat strain si apartine grupului CASAGRANDE GROUP.
Principala activitate a companiei consta in fabricarea structurilor metalice in domeniul ingineriei și productiei de instalații de foraj.