Inginer Calitate Reclamatii Furnizori.

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista partenerul sau, companie din domeniul automotive, in angajarea unui Inginer Calitate Reclamatii Furnizori.

Locatia: Sebes

• Efectueaza analiza primara a componentelor si subansamblelor presupuse neconforme;
• Contactul cu furnizorii in ceea ce priveste calitatea componentelor si subansamblelor (informare in cazul neconformitatilor, cerere raspuns, etc.);
• Urmarirea implementarii si eficacitatii planelor de masuri primite de la furnizori;
• Gestionarea controalelor esantionale ale componentelor si subansamblelor;
• Raspunde de blocarea loturilor de componente si subansamble suspecte in productie si in magazie;
• Urmareste efectuarea remedierilor loturilor de componente si subansamble neconforme si aproba ulterior folosirea acestora in productie;
• Urmareste returul loturilor de componente si subansamble neconforme;
• Prezentarea statusului reclamatiilor catre furnizor in sedintele cu celelalte departamente.

CERINTE

• Studii superioare finalizate in TCM, mecanica sau ingineria materialelor;
• Cunoasterea cerintelor standardelor de managementul calitatii: ISO9001, ISO/TS16949, VDA;
• Bune cunostinte despre metodele: 5M, 5 Why, 8D, Problem Solving;
• Bune abilitati in procesarea statistica a datelor si interpretarea rezultatelor;
• Cunostinte avansate de limba Germana si Engleza, scris si citit;
• Buna abilitati de comunicare si moderare.

BENEFICII OFERITE

• Scolarizare 3 luni in Germania;
• Asigurare transport.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).