Inginer Calitate Reclamatii Client

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder asista partenerul sau, companie din domeniul automotive, in angajarea unui Inginer Calitate Reclamatii Client.

Locatia: Sebes

• Contactul cu clientul in ceea ce priveste calitatea produselor;
• Procesarea reclamatiilor primite de la client (inregistrare, analiza primara, analiza impreuna cu echipa de analize, stabilire si urmarire plane de masuri, feed-back la client);
• Urmarirea eficacitatii masurilor implementate;
• Prezentarea situatiei calitative a produselor la client in sedintele cu celelalte departamente;
• Propune actiuni de imbunatatire a calitatii produselor / proceselor (modificari ale planelor de control;
• Raspunde de blocarea loturilor de produse suspecte in productie si in magazie;
• Urmareste efectuarea interventiilor necesare asupra produselor neconforme si aproba ulterior loturile pentru livrare.

CERINTE

• Studii superioare finalizate in TCM, mecanica sau ingineria materialelor;
• Cunoasterea cerintelor standardelor de managementul calitatii: ISO9001, ISO/TS16949, VDA;
• Bune cunostinte despre metodele: 5M, 5 Why, 8D, Problem Solving;
• Bune cunostinte operare PC – programe Office, operare SAP constitue avantaj;
• Cunostinte avansate de limba Germana si Engleza, scris si citit;
• Buna abilitati de comunicare si moderare.

BENEFICII OFERITE

• Scolarizare 3 luni in Germania;
• Asigurare transport.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).