Recrutam Infirmiere pentru Anglia - deplasare cu masina firmei - Fara comision

Pearls Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare din Marea Britanie este in cautare de:
- Domiciliary Care Assistants

Principalele responsabilitati la locul de munca sunt urmatoarele:
- postul presupune deplasarea la domiciliul clientilor, folosind masina companiei
asigurarea ca rezidentii primesc cel mai inalt standard de ingrijire
- asistenta si ajutor in schimbarea hainelor, hranire si deplasare
- activitati de curatenie
- suport moral

CERINTE

Carnet de conducere, categoria B.
Pentru a fi luat in considerare pentru aceste posturi, trebuie sa cunoasteti limba engleza cel putin la nivel mediu.
Nivelul inalt de cunoastere a limbii engleze reprezinta un mare avantaj!
Reprezinta avantaj daca aveti cursuri/studii in asistenta sociala, kinetoterapie, masaj terapeutic.
Acceptam si persoane fara experienta in domeniu, intrucat se ofera training, dar rabdatoare, comunicative si orientate catre invatare si lucrul cu persoane in varsta.

BENEFICII OFERITE

- Contractele sunt permanente, se lucreaza minim 40 de ore/saptamana, cu posibilitate de ore suplimentare

- Salariul brut este £ 7.70 / ora
Asadar, salariul NET (dupa taxe) va fi:
Pentru 40 de ore lucrate salariul NET este de £1154 / luna (1577 Euro)
Pentru 44 de ore lucrate, salariul NET este de £1245 / luna (1701 Euro)
Pentru 48 de ore lucrate, salariul NET este de £1335 / luna (1825 Euro)

- Cazarea este asigurata contra-cost de angajator si costa aprox. £ 85 / saptamana, incluzand utilitatile.
- Plata se face saptamanal!
- 28 de zile de concediu platit
- Training-uri
- Asigurare medicala
- Sprjin in deschiderea contului bancar si asistenta in vederea aplicarii si obtinerii NINO
- Sprijin oferit pe toata perioada contractuala
- Pentru folosirea masinii NU se percep taxe!

NU percepem comision nici inainte nici dupa inceperea activitatii!

Pearls are an established independent medical, nursing and care recruitment agency with over 14 years’ experience supporting organisations of every size. We operate globally, sourcing and placing physicians, nurses and allied health professionals, in the UK, the EU, and around the world.
Our Recruitment fees comply with European Law and we do not charge candidates for Recruitment Services. Pearls Recruitment only provides staffing solutions within the healthcare sector and give a 3 month fulfilment guarantee with every placement.

Our service is reliable, professional and personal – and tailored to your needs, our experienced consultants operate with energy and enthusiasm to deliver our promises in a way that is clear, simple and effective. We believe in good communication and constantly seek to improve.