Asistent medical - Scotia

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania este una dintre cele mai mari retele de centre de ingrijire ale varstnicilor din Scotia.

Infiintata acum peste 23 de ani, reteaua are in prezent 25 de centre de ingrijire si inregistreaza un turnover anual de peste 20,000,000 Lire Sterline.

RESPONSABILITATI:

- Evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii care sufera de dementa, Alzheimer sau Huntington;

- Furnizarea procedurilor clinice legate de îngrijirea rezidentilor;

- Asigurarea ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative și informațiile exacte sunt raportate catre Manager;

- Completarea dosarelor / fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical;

- Administrarea si evidenta tratamentelor medicale cat si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore;

- Monitorizarea indicatorilor fiziologici;

- Inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire;

- Asigurarea actualizarii fiselor de observatie.

CERINTE

- Experienta recenta in domeniu de minim 6 luni;

- Detinerea unei calificari NMC cu un număr PIN activ, eligibil pentru a lucra in Marea Britanie ( eligibili si candidatii care sunt in procesul de obtinere a unui numar PIN);

- Cunoasterea limbii engleze la nivel fluent;

- Experienta anterioara intr-un cadru de ingrijire rezidentiala reprezinta un avantaj;

- Abilitatea de a lucra independent;

- Excelente abilitati de comunicare cu oamenii;

- Flexibilitate si adaptare in munca.

BENEFICII OFERITE

In functie de performante

Conditii salariale:

Modalitatea de salarizare pana la obtinerea PIN Number-ului:

Venit: 7-8 Lire Sterline / brut / ora.

Venit net / luna: aproximativ 1100 Lire Sterline (calculat la 45 h / saptamana).

Modalitate de salarizare pentru asistenti cu PIN Number:

Venit: 12,5 Lire Sterline brut / ora.

Venit net / luna: aproximativ 1800-1900 Lire Sterline (calculat la 45 h / saptamana).

COSTURI CANDIDAT:

Tarif inscriere - 360 RON, la semnarea contractului cu agentia noastra.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.