Asistent medical Scotia

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Modalitatea de salarizare pana la obtinerea PIN Number-ului:

Venit: 7-8 lire / brut / ora

Venit net/ luna: aproximativ 1100 lire (calculat la 45 h / saptamana)

Modalitate de salarizare pentru asistenti cu PIN Number:

Venit: 12,5 lire brut/ora

Venit net luna: aproximativ 1800-1900 lire (calculat la 45 h / saptamana)

Numarul de ore lucratoare/zi: 12 ore

Locatia: Perth, Scotia

CERINTE

Experienta necesara: Minim un an in domeniu

Responsabilitati:

• evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii care sufera de dementa, Alzheimer sau Huntington

• furnizarea procedurilor clinice legate de îngrijirea rezidentilor

• asigurarea ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative și informațiile exacte sunt raportate catre Manager

• completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical

• administrarea si evidenta tratamentelor medicale cat si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore

• monitorizarea indicatorilor fiziologici

• inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire

• asigurarea actualizarii fiselor de observatie

Cerinte

​• experienta recenta in domeniu de minim 6 luni

• detinerea unei calificari NMC cu un număr PIN activ, eligibil pentru a lucra in Marea Britanie ( eligibili si candidatii care sunt in procesul de obtinere a unui numar PIN)

• cunoasterea limbii engleze la nivel fluent

• experienta anterioara intr-un cadru de ingrijire rezidentiala reprezinta un avantaj

Limbi straine: Engleza - nivel fluent

Educatie: Detinerea unei diplome de Asistent Medical

Competente specifice:

• abilitatea de a lucra independent

• excelente abilitati de comunicare cu oamenii

• flexibilitate si adaptare in munca

BENEFICII OFERITE

Alte informatii:

• program de munca: 4 zile lucratoare/ saptamana, 3 zile libere

• cazarea este asigurata si achitata de catre angajator in primele 8 saptamani de munca

• masa de pranz este asigurata (supa+sanwich)

• transportul Romania- UK, este achitat de catre angajator (suma va fi recuperata din primul salariu)

• ortunități de învățare și dezvoltare continuă

• 28 zile de concediu annual

• program de lucru flexibil

• reduceri pentru vacanțe

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate