Responsabil Achizitii

S.C. Plastica S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza stocurile de materii prime si previzioneaza necesarul de achizitii.
- Propune comenzi, le lanseaza si le urmareste pana la livrare.
- Negociaza contractele de achizitii, evalueaza corect oportunitatea acceptarii unui furnizor nou.
- Mentine relatia cu furnizorii in vederea respectarii conditiilor comerciale.
- Coordoneaza sistemul de comenzi.
- Centralizeaza achizitiile.
- Tine evidenta preturilor de aprovizionare, intocmeste listele de preturi si le pune la dispozitia celor interesati.
- Se preocupa de respectarea stricta a disciplinei contractuale in ceea ce priveste sortimentele, calitatea, termenele de livrare.
- Selecteaza ofertele.
- Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii.
- Responsabil pentru trimiterea comenzilor catre furnizori si urmarirea lor pana la livrarea/receptia catre departamentul beneficiar.
- Intocmeste lista furnizorilor agreati
- Asigura calitatea stocului.

CERINTE

Experienta in achizitii: 1-2 ani
Cunostinte avansate de operare PC, MS Office
Limba engleza la nivel avansat
Trebuie sa fie proactiv
Orientat spre rezultate
• Aptitudine generala de învățare
• Abilitatea de a influența și negocia
• Abilitati excelente de comunicare
• Abilitatea de a se organiza eficient
• Punctualitate
• Prezență plăcută

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv (peste media orasului pentru acest post)
Decontare transport

Plastica produce ambalaje flexibile din polietilena si polipropilena de peste 22 de ani, fiind printre primii jucatori nationali pe acest segment.