REFERENT, RESPONSABIL FINANCIAR/ECONOMIC

secondtextiliasam 2010

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura relatia stransa cu firma de contabilitate, gestioneaza in mod efficient normele si reglementarile interne ale societatii, dezvoltarea si optimizarea lor
• elaborarea si implementarea politicilor economice in scopul eficientizarii economice al societati in conditiile respectarii legislatiei in vigoare;
• elaborerea si raportarea diferitelor situatii ale firmei, catre conducerea executiva si patronat
• analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
• Intocmirea, introducerea si verificarea tuturor facturilor primite si emise in conformitate cu dispozitiile legale
• Verificarea avizelor de expeditii a CMR-lor
• Asigura suport in comunicarea modificarilor legislative
• Asigura si gestioneaza auditul clientilor si al furnizorilor
• Intocmeste bugetul lunar al firmei
• raspunde de indeplinirea la termen si in conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de banci,si a tranzactiilor bancare
• foarte buna colaborare cu celelalte compartimente
• alte activitati administartive

CERINTE

• Studii superioare sau medii in domeniul economic/ financiar-contabil
• cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil
• Cunoasterea foarte buna a limbii maghiare
• Abilități de rezolvare a problemelor, rezistent la stress
• Persoana serioasa, muncitoare, perseverenta, abilitate
• Bune abilitati de comunicare,spirit de echipă,atentie
• Persoana orientata catre rezultat, se lucreaza detaliat cu precizie
• Inovativ, specialist în a face propuneri mai eficiente de exploatare economică

BENEFICII OFERITE

Asteptam CV-urile persoanelor interesate cu fotografie si cu mentionarea cerintelor salariale la adresa info@secondtex.ro si la cc zsarta.mariann@textradekft.hu

Firma SecondTextiliasam 2010 SRL a devenit una dintre cele mai reprezentative de pe piata hainelor second hand din Romania. In prezent are peste 170 de angajati si se prelucreaza mai multe tone de haine pe zi. Se ocupa cu comercializarea produselor textile (hainelor) second-hand .