MANAGER PUNCT DE LUCRU

SC AMBIENT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si implementarea unei strategii de vanzare adaptate pietei, in concordanta cu strategiile comerciale globale ale companiei;
Organizarea, coordonarea si evaluarea activitatii echipei din subordine: agenti de vanzari si personal suport pentru acestia, coaching-ul permanent al acestora;
Relationarea permanenta cu partenerii strategici;
Analizarea tendintelor pietei, identificarea oportunitatilor de dezvoltare a punctului de lucru, prin cresterea cotei de piata si extinderea portofoliului de clienti;
Identificarea nevoilor clientilor si traducerea acestora in termeni comerciali potriviti: preturi, discounturi, termene de plata si limite de credit;
Analiza si raportarea indicatorilor de performanta si eficienta ai punctului de lucru.

CERINTE

Studii superioare;
Experienta relevanta in industria distributiei de materiale de constructii, intr-o pozitie de management, in coordonarea unor echipe de vanzari;
Gandire strategica;
Leadership puternic, determinat si perseverent in atingerea obiectivelor;
Abilitatea de a dezvolta relatii profesionale, pentru a crea reteaua de clienti si parteneri strategici;
Foarte bune abilitati de comunicare, excelent negociator, capacitate de persuasiune;
Capacitate de a coordona, motiva si dezvolta echipa;
Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, format dintr-o remuneratie fixa lunara, bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor de performanta, masina de serviciu.

Oricare ar fi ambianta care iti place … Ambient este un loc pentru tine. Aici iti gasesti oportunitatile profesionale in lumea constructorilor si amenajarilor interioare. La Ambient ne plac oamenii! Sa muncim cu ei …si sa muncim pentru ei. Initiativele tale fac parte din forta care conduce acest grup, asta pentru ca stii sa muncesti din greu si sa perseverezi! Succesul depinde de Tine !!! Vino sa-ti construiesti cariera cu noi! ….Vrem sa te vedem crescand !! Echipa Ambient te asteapta!!!