Manager calitate - Satu Mare

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planifica, asigura resursele, organizeaza, conduce si controleaza activitatile din procesele de:
a)Inspectia calitatii
b)Incercari si verificari de laborator;
c)asigurarea gestionarii, mentenantei, verificarii si etalonarii DMM-urilor
Coordoneaza activitatile de implementare a SMQ in firma;
Coordoneaza activitatile de implementare a SMMediu impreuna cu responsabilul de mediu in firma;
Respecta si se asigura de implementarea tuturor modificarilor legislatiei cu privire la mediu aplicabile in cadrul firmei;
Raspunde de monitorizarea functionarii SMQ si de evaluarea proceselor cuprinse in acest sistem;
Raspunde de eficienta sistemului de calitate;
Raspunde de partea de calitate la nivel de proiect;
Raspunde de pregatirea si derularea analizelor efectuate de Management si de urmarirea realizarii planurilor de actiune aprobate;
Raspunde de gestionarea comunicarii cu clientii pe probleme de calitate si Sistem de Management al Calitatii inclusiv de gestionarea si tratarea reclamatiilor de la clienti;
Conduce si monitorizeaza planurile QM;
Asigura promovarea constientizarii cerintelor specifice clienti in organizatie
Asigura gestionarea documentelor si inregistrarilor de calitate care au regim controlat;
Asigura interfata cu organismele de certificare in domeniul managementului calitatii si raspune de respectarea cerintelor legale pentru obtinerea certificarilor si autorizatiilor necesare functionarii sectoarelor coordonate si derularii activitatilor acestora;
Informeaza subordonatii cu privire la:
a)obiectivele companiei si departamentului;
b)cerintele clientilor;
c)constrangerii impuse proceselor;
d)rezultatele obtinute, inclusiv cele privind performanta activitatilor si gestionarea resurselor;
Asigura cadrul optim pentru:
a)derularea activitatilor zilnice;
b)respectarea cerintelor de calitate;
c)rezolvarea problemelor;
d)imbunatatirea continua;
e)dezvoltarea personalului;
Evalueaza necesarul de resurse si informeaza superiorul cu privire la:
a)discrepantele intre necesar si existent si solutiile identificate pentru rezolvarea acestora;
b)monitorizarea programelor de dezvoltare RU
c)identificarea necesitatilor de formare pentru etapele urmatoare;
Monitorizeaza activitatile echipelor de rezolvare a problemelor si de imbunatatire;
Se implica in programele de imbunatatire, modernizare si dezvoltare
Se implica in realizarea obiectivelor

CERINTE

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru unul din clientii sai, Quality manager.
Candidatul ideal:

Experinta minim 2 ani pe o pozitie similara
Studii universitare sau post-universitare
Cunostinte generale privind variatia proceselor si aplicarea metodelor statistice in controlul proceselor;
Management
Auditor intern ISO TS 16949:2002
Auditor intern ISO 14001:2004
Abilitati in aplicarea instrumentelor de analiza si control specifice managementului calitatii (FMEA, PPAP, MSA, SPC, error proofing, 6 sigma etc.);
Vorbeste fluent limba engleza si Germana sau Franceza
Foloseste calculatorul: MS Office;
Are experienta in coordonarea activitatii unui sistem formalizat de Management al Calitatii si Mediu.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro