INGINER TEHNIC- Satu Mare

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, o importanta companie de productie in domeniul automotive, un INGINER TEHNIC, pentru fabrica situata in Satu Mare.

Principalele sarcini si responsabilitati:
• Cunoaste procedurile si instructiunile de lucru privind procesele de transfer fabricatie produse, fabricatie a unor procese noi, validarea si revalidarea interna a proceselor de fabricatie, introducerea in productie a unor modele noi.
• Cunoaste documentatia tehnica specifica fabricatiei din companie, fluxurile de fabricatie, mentenanta SDV-urilor, etc.
• Participa la programe de dezvoltare initiate de companie,
• Cunoaste procedura privind intocmirea documentatiei de transfer,
• Cunoaste procedurile de implementare a proiectelor noi si de industrializare,
• Cunoaste metodele privind actualizarea documentelor tehnice ( Diagrame flux, plan amplasament, Plan control, AMDEC, etc)

CERINTE

• Studii superioare tehnice,
• Experienta in domeniul productiei 3-5 ani, industria automotive constituie avantaj
• Cunostinte sau experienta in tehnologia de vulcanizare prin injectare a elastomerilor,
• Cunostinte sau experienta in tehnologia de prelucrare prin deformare a produselor din elastomeri sau materiale metalice,
• Cunostinte sau experienta privind tehnologiile de intretinere si reparatie a SDV-urilor,
• Cunostinte si experienta privind managementul proiectelor,
• Cunostinte tehnice de specialitate si experienta privind organizarea activitatii de productie, organizarea si derularea activitatii de proiectare si dezvoltare a proceselor de vulcanizare si deformari plastice, elaborarea documentatiei tehnice,
• Abilitati de aplicare a instrumentelor de analiza si control specifice managementului calitatii,
• Vorbeste fluent limba engleza,
• Vorbeste fluent limba germana sau franceza,
• Abilitati de conducere,
• Orientare spre rezultate,
• Obtine rezultate sub presiune
• Perspectiva strategica,
• Spirit de echipa,
• Abilitati de comunicare si relationare la nivel avansat
• Cunostinte operare PC: Ms Office, ERP

Toti candidatii care corespund cerintelor de mai sus sunt invitati sa aplice online. Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului in maxim 2 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro