Coordonator Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Dezvoltarea şi implementarea strategiilor de marketing online şi offline în vederea deschiderii de pieţe noi pe plan internaţional;
• Dezvoltarea şi implementarea în companie a unei strategii de marketing puternice, axată pe brand awareness şi, în egală măsură, pe creşterea cifrelor generate din vânzări şi a cotei de piaţă;
• Informarea clienţilor şi a potenţialilor clienţi despre activitatea organizaţiei, direct sau prin intermediul mass-mediei;
• Dezvoltarea echipei şi a know-how-ului de marketing în companie;
• Gestionarea eficientă a bugetului de marketing în scopul implementarii celor mai eficiente strategii pe acest segment;
• Coordonarea campaniilor de marketing;
• Identificarea modului de structurare a pieţei: clienţi actuali, clienţi potenţiali;

CERINTE

• Studii superioare (specializarea Marketing, Economie);
• Experienta pe o pozitie similara de minimum 3 ani;
• Foarte bune abilitati de comunicare si formulare (scris, vorbit);
• Abilitati de a lucra atat individual, cat si in echipa;
• Cunoasterea platformelor si programelor specifice industriei (Facebook/Google Adwords, Google Analytics etc.);
• Limba engleză nivel B1.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie de producţie românească care îşi dezvoltă activitatea la nivel internaţional