Bucătar-șef

Prisma

Job expirat

RESPONSABILITATI

Bucătarul șef va avea următoarele atribuții:
- Să coordoneze munca la 12-18 persoane și a trei suplinitori și să încurajeze personalul, ținând seama de experiența și aptitudinile necesare pentru a facilita dezvoltarea indivizilor
- Managementul fluxurilor de lucru, creșterea eficienței
- Planul de producție pe baza datelor istorice
- Se asigura ca sunt respectate normele HACCP
- Răspunde de igiena locului de muncă și a alimentelor utilizate în prepararea produselor
- Să participe la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- Să țină legătură cu furnizorii și partenerii externi,
- Să participe la lansarea și la elaborarea proiectelor noi, testarea retetelor noi in vederea diversificarii preparatelor
- Realizarea preparatelor culinare
- Modelarea meniului în funcție de cerințe

LOC DE MUNCA:
Satu Mare, România
Alte beneficii: bonus anual / câștig salarial în funcție de realizări , bonuri de masă, formare profesională

CERINTE

- Curs de calificare bucătar
- Experiență în management într-o poziție similară (hoteluri, restaurante)
- Gândire complexă
- Aptitudini organizatorice deosebite și creativitate
- Atitudine orientată către client - politețe, abilități bune de comunicare, persoană energică și amabilă
- Cunoștinte de lb. maghiară la nivel avansat
- Atitudine pozitivă și conciliantă în relațiile cu clienții și colegii
- Stil de conducere de consolidare

DESCRIEREA FIRMEI

Asociatie de recrutare si traininguri profesionale