Asistent Comercial Piese de Schimb

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica si tine evidenta tuturor precontractelor, contractelor si actelor aditionale intocmite la nivel de centru regional

Verifica integritatea dosarelor de credit care se depun la bancile colaboratoare si anunta Consilierul Comercial despre lipsurile constatate

Urmareste plata utilajelor si verifica incasarea sumelor in extrasele de cont zilnice, inainte de a lansa catre distribuitor incarcarea utilajelor platite

Urmareste toata corespondenta efectuata prin curieri externi, atat primita cat si transmisa , se ocupa de inregistrarea si distribuirea catre destinatari

Asigura protocolul pentru clientii care vin la sediu (cafea, apa, asistenta) pana vor fi preluati de Consilierul Comercial, oferind spre completare eventuale chestionare in vigoare

CERINTE

* Studii medii sau superioare, de preferinţă economice
* Cunoştinţe avansate de MS Office (Word, Excel, Outlook)
* Cunoştinţe medii de limba engleză - obligatoriu
* Cunoştinţe bune de limba maghiara- avantaj
* Experienţă in relaţii cu clienţii/ administrare comercială/ - minim 1 an
* Cunoştinţe in domeniul agriculturii (specificul agriculturii, culturi, producţii, preturi, etc)- reprezintă un avantaj important
* Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

* Persoană organizată, riguroasă, structurată
* Simţ comercial şi capacitate de comunicare şi negociere
* Rigurozitate şi perseverentă
* Organizare şi autonomie

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.