Angajam Operator Finisare - Taiere

S.C. Plastica S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam operatori slitter (taiere - finisare) in industria maselor plastice.
Utilajele de finisat sunt pentru taierea filmelor de plastic (polietilena si polipropilena) realizate in domeniul ambalajelor flexibile.

Responsabilitati:
- operarea utilajului - de la panoul de comanda PC (utilaje de ultima generatie)
- alimentarea utilajului cu folii
- asigurarea fluxului continuu in procesul tehnologic
- managementul si urmarirea comenzilor de realizat
- schimbarea rolelor finite si a comenzilor de lucru
- monitorizarea materiilor prime ce urmeaza sa intre in procesul de taiere
- mentinerea locului curat si organizat
- asigurarea si verificarea calitatii produselor

CERINTE

Nivel de studii: scoala profesionala/liceu
Organizat
Cunostinte operare PC
Meticulos
Atent la detalii
Proactiv
Seriozitate
Disponibilitate de lucru in 3 schimburi
Abilitatile tehnice si cunostintele de limba engleza reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de formare profesionala la locul de munca
Pachet salarial atractiv
Instruire teoretica si practica
Asigurarea transportului pe raza orasului Satu Mare
BONUS - pentru realizari productie
BONUS - pentru calitate

Plastica produce ambalaje flexibile din polietilena si polipropilena de peste 28 de ani, fiind printre primii jucatori nationali pe acest segment.