Reprezentant Comercial

HAGONES SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Ocupantul postului trebuie sã se asigure de buna reprezentare a firmei şi produselor pe care aceasta le promovează pentru mărirea portofoliului clienţilor.

CERINTE

Descrierea sarcinilor / atribuţiilor / activităţilor postului

-este direct răspunzător de îndeplinirea întocmai a atribuţiilor şi prevederilor sarcinilor de serviciu stabilite
-este direct răspunzător de păstrarea bunurilor materiale sau de altă natură pe care le are în gestiune;

• să folosească timpul de muncă exclusiv pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu, în acest sens, nu se ocupă în timpul de muncă de activități care nu sunt cuprinse în atribuțiile și îndatoririle sale ori nu sunt dispuse de șefi ierarhici
• să construiască şi să completeze permanent baza de date a clienţilor cu informaţii relevante;
• să culeagă informaţii despre clienţi din diverse surse(pagini aurii, registru comerţului, ministerul finanţelor, analiza directă etc.)
• să stabilească traseul zilnic ȋn funcţie de priorităţile firmei cu gestionarea timpului alocat activităţilor de prezentare a produselor-serviciilor tuturor clienţilor programaţi
• să realizeze target-urile impuse prin vizite zilnice la clienţi
• să încaseze creanţele de la clienţii cu care colaborează
• să menţină relaţia cu actualii clienţi
• să actualizeze permanent baza de date

Competenţe personale:

-să aibă însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.);
-limba engleza vorbit
-cunostinte de operare calculator
-bun organizator
-experienta pe un alt post similar constitue un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitate de promovare dar si training aferent si bonusuri din vinzari sau din stabilirea tintelor.

Firma noua pe piata din Romania specializata pe dezvoltarea si implementarea unor noi tehnologi si produse dar si dezvoltator si importator de produse si servicii pe diferite nise.