Programator PHP & HTML( Freelancer )

Vision StartJobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SeoPremium.ro angajeaza programator cu minim 2 an experienta, persoana pasionata, plina de initiativa, si dinamica.

Ce vei face
- analizarea, proiectarea si programarea de aplicatii si site -uri web in baza specificatiilor primite
- testarea codului pentru a corespunde cu criteriile de acceptare;
- intretinere (actualizare / modificari) , dezvoltarea / mentenanta unor site-uri folosind CMS sau WordPress
- realizarea de module noi pentru CMS-urile mentionate
- proiectarea de baze de date si aplicatii
- research pentru tehnologii si platforme noi
- research pentru identificarea, selectarea si implementarea de module provenite din exteriorul firmei

CERINTE

- PHP, MySQL, HTML, CSS, JAVA
- familiar cu tehnici de optimizare pentru motoarele de cautare
- capacitate de a studia si lucra atat in mod independent, cat si in echipa
- seriozitate, personalitate analitica, capacitate de a gasi solutii la probleme abstracte.

Ce iti cerem
Experienta practica de minim 2 ani in dezvoltarea de site-uri sau aplicatii cu PHP si MySQL
Experienta practica si buna cunoastere a programarii orientate pe obiecte in PHP, AJAX
Cunostinte practice de HTML 5, CSS, Javascript, jQuery
Cunoştinţe bune de limba engleză
Reprezintă un plus experienţa în: performance tuning, caching, SEO, implementare template-uri newsletter.

SeoPremium ofera servicii premium de webdesign, marketing online, gazduire / mentenanta website-uri precum si publicitate online prin advertoriale.
Compania vine in sprijinul clientilor cu toate serviciile necesare pentru dezvoltarea oricarei afaceri pe internet prin strategii de succes.

Pentru mai multe detalii vizitati: www.seopremium.ro