Lacatus mecanic/Electromecanic/Sudor pentru santiere in tara si strainatate

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se doreste angajare personal pentru lucrari de constructii – montaj industrial, pentru santiere in tara si strainatate, cu precadere in Industria de Automobile cu urmatoarele specializari:
1. lacatus mecanic/electromecanic/instalator (circuite tehnologice, confectii metalice, montaj de echipamente) cu experienta de minim 3 ani in santiere industriale
2. sudori cu experienta, procedee obligatorii: electric manual / WIG pentru table si tevi, MIG MAG

Sunt necesare:
- cunostinte de desen tehnic (citire planuri executie)
- cunostinte tehnice de baza
- abilitati specifice personalului din activitatile de montaj: lucru la inaltime (pentru lacatusi)
- cunoasterea procedeelor de sudura: arc electric cu electrod invelit/TIG/MIG-MAG (pentru sudori)

Capacitate de intelegere a detaliilor tehnice, bune abilitati de comunicare, lucru in echipa, capacitatea de a lucra cu termene limita stricte si sub presiune.
Atentie la detalii, viteza de reactie, perspicacitate, constiinciozitate si exigenta, indemanare.

CERINTE

Studii:liceu industrial de specialitate/Scoala profesionala de profil/10 clase+atestat de calificare
Cunostinte de limba engleza/franceza/italiana/portugheza/spaniola constituie avantaj
Experinta de lucru de minim 3 ani pe un post similar in santiere industriale

BENEFICII OFERITE

Conditiile de munca:
- santiere in Romania, Europa, America de Sud/ Nord, pentru montajul de instalatii si utilaje in uzine de automobile.
Se ofera: salariu atractiv, transport, cazare, diurna, prime Paste si Craciun, asigurare de risc si accidente

Procesul de recrutare presupune: interviuri, test si proba de lucru.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale