iOS/Android Developer

Mundio Mobile Limited

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest anunţ se referă la o oportunitate de loc de muncă pentru postul de iOS Developer/Dezvoltator iOS sau Android Developer/Dezvoltator Android în cadrul unei companii-lider de piaţă în domeniul telecomunicaţiilor, cu sediul în Canary Wharf, Londra.

Candidaţii ar trebui să fie flexibili în ceea ce priveşte călătoritul în Marea Britanie, în special în perioada incipientă a proiectului.

Descrierea Postului:

Căutăm un Dezvoltator de elită axat pe construirea celor mai avansate aplicații mobile pe platforme iOS sau Android pentru produsele noastre de baza. Aplicațiile noastre comunică prin VOIP. Avem nevoie cel mai bun dintre cei mai talentaţi seniori sa se alăture echipei noastre și să ne ajute să continuăm să evoluăm.

Responsabilităţi:

• Colaborare îndeaproape cu alți dezvoltatori pentru a furniza Aplicațiile Mobile
• Lucrări pe arhitectura iOS/Android și determinarea dezvoltării folosind cele mai noi standarde de telefonie mobilă
• Scriere de cod de calitate, mentenabil, cu acoperire extinsă de testare într-un mediu rapid şi profesionist de inginerie software
• Livrează în întregul ciclu de viață al aplicației: conceperea, proiectarea, construirea, implementarea, testarea
• Standardizarea platformei și în unele cazuri a aplicațiilor pentru a livra pe mai multe branduri, cu duplicare minimă de efort şi optimizarea performanței pentru aplicații
• Menţinerea la curent cu ultimele tendințe în industria tehnologiilor mobile
• Explicarea tehnologiilor și soluțiillor către părțile interesate atât tehnice și non-tehnice

CERINTE

• Trebuie să fi expediat una sau mai multe aplicații iOS/Android
• Experiență cu actuala platformă IOS/Android
• Pentru iOS: Nivelul de experienta Expert: Xcode IDE, Instruments, IOS Simulator, Cocoa framework, Objective-C, OS X Kernel, Core Data/SQLite, Apple Push Notifications, WebKit Framework, REST și JSON
•Pentru Android: Nivel Expert cu: Java, design patterns si Android/Eclipse developer tool chain.
• Minim Licenţă în Informatică, Sisteme Informatice sau experiență echivalentă
• Minim 2 ani de dezvoltare aplicații mobile
• Cunoașterea SIP (Session Initiation Protocol) reprezintă un avantaj
• O înțelegere solidă a standardelor de aplicații mobile și a celor mai bune practici
• O înțelegere excelentă a arhitecturii informației
• Abilități eficiente interpersonale şi de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte atractiv
Oportunităţi de formare a unei cariere internaţionale solide

Mundio sunt pionieri în piața europeană MVNO, cu o vastă experiență, de neegalat cu Full MVNO Model. Am lansat primul nostru Full MVNO în 2007 și de atunci am continuat să devenim o companie de telecomunicații internațională cu creștere rapidă, cu sediul în Canary Wharf, Londra şi operaţiuni în 10 de țări.