Consultant Juridic Senior

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in cadrul Departamentului Suport Juridic Retail Business & Distributie Romania

SCOP: Furnizează servicii juridice complete uneia sau mai multor organizaţii din cadrul companiei, în special Diviziei ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Comerciale – Segment Business Romania, având ca scop protejarea intereselor companiei şi asigurarea respectării legilor şi a reglementărilor în vigoare.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
- Oferă consultanţă în legătură cu orice aspecte juridice relevante pentru procesul de luare a unor decizii cu impact pe zona Comercial – Business Segment, precum si consultanta privind domeniul concurentei si al achizitiilor publice, asigurând conformitatea cu prevederile legale;
- Analizează şi interpretează reglementările legale existente şi nou apărute pentru a furniza sprijin în ceea ce priveşte implicaţiile şi impactul acestora asupra activităţilor şi operaţiunilor companiei în domeniul de activitate al Departamentului Suport Juridic Retail Business & Distributie Romania.
- Avizează pentru legalitate contractele încheiate de Companie, procedurile interne şi alte asemenea acte juridice relevante în domeniul de responsabilitate al Departamentului Suport Juridic Retail Business & Distributie Romania;
- Participă la pregătirea şi întocmirea documentelor legale pentru diverse tranzacţii şi negocieri ale Companiei şi consiliază si asista in negocieri reprezentantii Companiei în privinţa modului optim de formulare a acestora pentru a proteja interesele Companiei;
- Realizează următoarele tipuri de activităţi juridice: Asigurarea suportului în redactarea şi negocierea contractelor comercilale (inclusiv acte adiţionale si alte documente legale in legatura cu aceste contracte) cu clientii business ai Companiei;Asigurarea asistentei juridice si redactarea si revizuirea documentelor legale necesare in legatura cu procedurile de achizitii publice la care participa Compania;
- Redactarea de contracete standard de abonament pentru servicii de comunicatii electronice;
- Asigurarea suportului în redactarea si revizuirea politicilor si procedurilor interne aplicabile domeniului de activitate al Departamentului Suport Juridic Retail Business & Distributie Romania;
- Asigurarea asistentei juridice, formularea de opinii juridice cu privire la incidenţa legislaţiei în domeniul concurentei si asigurarea conformitatii cu aceasta;
- Acordarea de asistenta juridica la cererea departamentelor interne ale Companiei pe care le deserveste Departamentul Suport Juridic Retail Business & Distributie Romania;

CERINTE

Studii:
- Studii superioare de lunga durată – ştiinţe juridice;

Experienţa în muncă:
- Minim 4 ani experienţă în domeniu;
- Experienta minim 3 ani in consultanta privind domeniul concurentei si al achizitiilor publice;

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
- Integritate şi seriozitate;
- Capacitate de analiză şi sinteză;
- Abilităţi bune de comunicare în scris şi verbal;
- Capacitatea de a anticipa modul de derulare alevenimentelor şi efectele deciziilor
- Disponibilitate pentru program de lucru prelungit;
- Cunoştinte operare PC - MS Office;
- Cunostinţe de limbă engleză, scris şi vorbit, nivel foarte bine

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra, invata si te dezvolta intr-un mediu profesionist si international.
Acces la o varietate de programe de training si beneficii;

Iti multumim pentru aplicatia ta! Daca profilul tau se potriveste cu cel cautat, vei fi contactat in perioada imediat urmatoare

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.