Consilier internship

Generali Romania Asigurare Reasigurare SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii existenti
- Promovarea prezentarea si vanzarea corecta a produselor companiei
- Identificarea nevoilor clientilor si efectuarea recomandarilor in functie de acestea
- Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor.
- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare.
- Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii medii/ studiile superioare constituie un avantaj;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
- Spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisioanare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
- Pregatire profesionala continua, prin intermediul training-urilor ratuite puse la dispozitie de catre companie;
- Recompense financiare atractive, direct proportionale cu activitatea consilierului;
- Bonusuri lunare, semestriale si anuale, in functie de performantele obtinute;
- Posibilitatea de a obtine premii in bani, excursii, obiecte, in urma calificarii in concursuri;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa sau agentie, in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
- Oportunitatea de specializare si perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, i functie de performantele obtinute.