asistent medical in Italia

Novamondo Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Novamondo recruteaza asistenti medicali cu sau fara experienta in sistemul sanitar public si privat din nordul Italiei.
Locurile de munca sunt in nordul Italiei in toate specializarile.

CERINTE

• studii postliceale sanitare
• oferta valabila si pentru absolventii promotiei 2009
• experienta nu este obligatorie dar constituie avantaj
• persoane serioase si motivate

BENEFICII OFERITE

• contract de munca pe termen nedeterminat
• salariu de incadrare de 1300-1700 euro
• sporuri si ore suplimentare platite
• al 13-lea salariu asigurat
• obtinerea recunoasterii studiilor
• curs de limba italiana de baza si cu specific sanitar asigurat in tara
• curs de limba italiana gratuit oferit in Italia( 4 saptamani), premergator sustinerii examenului pentru obtinerea dreptului de libera practica in Italia
• cazare pe durata contractului asigurat de catre angajatorul italian in apartamente cu dotare completa
• conditii de munca si salarizare similare cu ale asistentiilor medicali cetateni italieni, conform Contractului Colectiv National de Munca

Novamondo Service este o firma de recrutare din Italia specializata in recrutarea asistentiilor medicali cu un nou sediu deschis la Targu Mures.