ANALIST MARKETING ONLINE- PROGRAM FLEXIBIL - ACTIVITATE ACASA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie IT angajeaza in sistem part time/full time sau cu plata pe proiect, Analist Marketing Online.

Responsabilitati (pe proiect):

-Analizarea site-ului clientului si identificarea principalelor puncte forte si slabe;
-Analizarea site-urilor concurentilor clientului nostru si identificarea principalelor lor puncte forte si slabe;
-Analizarea ofertei de servicii a clientului;
-Identificarea principalelor avantaje competitive ale concurentilor;
-Identificarea modalitatilor posibile de diferentiere a ofertei clientului nostru in raport cu concurentii sai;
-Elaborarea setului de recomandari (ce vor fi avansate clientului), in baza analizei realizate.

CERINTE

Cel putin un an experienta in activitati de Marketing / Advertising sau studii de specialitate in domeniu

sau

Cel putin un an experienta in activitati de promovare online.

Este necesar ca viitorul partener:
-Sa poata identifica diferitele segmente de piata carora li se adreseaza o anumita companie;
-Sa descopere trasaturile distinctive ale fiecarui segment tinta identificat;
-Sa analizeze ofertele concurente adresate segmentelor tinta in cauza;
-Sa identifice diferite avantaje competitive ce pot fi utilizate de client pentru a-si diferentia in mod relevant oferta proprie in raport cu ofertele concurentilor.

BENEFICII OFERITE

*Onorariu fix pe proiect;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a lucra de acasa;
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
*Posibilitatea de promovare in timp.