AREA MANAGER-PH-NORDEXIM COFFEE SERVICES SRL

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea echipei din zona pe care activeaza
- Urmareste realizarea obiectivelor pe zona de care raspunde
- Stabileste si comunica echipei din subordine, obiectivele individuale si se asigura ca echipa are abilitatile, resursele si autoritatea necesara pentru atingerea acestora.
- Investeste timp si resurse pentru o mai buna apreciere si anticipare a nevoilor si problemelor clientilor
- Se preocupa de segmentele de clienti de tip Working Places, Traffic Location si Public Places
- Identifica oportunitati de dezvoltare a afacerii( tendinte piata, clienti potentiali)
- Contacteaza si mentine o buna relatie cu clientii activi si potentiali din zona pe care activeaza
- Urmareste respectarea intocmai a politicilor si procedurilor companiei;
- Creeaza o cultura si un climat organizational performant la nivelul zonei pe care activeaza
- Acorda suport echipei pe care o conduce;
- Construieste echipa si o dezvolta printr-o planificare a promovarilor bine stabilita;
- Se implica in dezvoltarea profesionala a angajatilor din subordine si in crearea si mentinerea motivarii a acestora

CERINTE

- Studii superioare
-Experienta in domeniu de cel putin 3 ani ;
-Cunostinte operare PC
- Cunostinte specifice : ehnici de negociere, tehnici de vanzari consultative, cunostinte management
- Abilitati : comunicare si relationare umana, lucru in echipa, leadership
- Atitudini : orientare catre client, orientare catre business
- Viziune, gandire globala, strateg, dinamic, implicat, entuziast, energic.
- Posesor permis auto categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.