Agent vanzari-Germana/Sarba/Bulgara/Croata-Iasi

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Resurse Umane Iasi angajeaza din toata tara, in Iasi pentru clientul sau – companie multinationala franceza, cel mai mare lant de magazine de destocaj din lume - Agent vanzari export cu limbile: Germană, Bulgară, Croată sau Sârbă.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- prospectarea telefonica a clientilor potentiali, identificarea nevoilor de achizitie a acestora si promovarea produselor din stoc
- relationarea continua cu clientii potentiali, oferirea de devize si obtinerea de comenzi ferme din partea acestora
- verificarea si controlul permanent al comenzilor si portofoliului de clienti
- pregatirea de prezentari pentru produsele comercializate, participarea la targuri internationale pentru firmele de destocaj, vanzari en-gros, identificarea de clienti potentiali
- traducerea si difuzarea de anunturi cu privire la ofertele companiei, pe diverse canale de comunicare

CERINTE

- cunostinte de limba Germană, Bulgară, Croată sau Sârbă - criteriu obligatoriu, eliminatoriu!!!
- cunostinte de limba engleza
- studii liceale sau universitare
- orientare spre clienti, vanzare, autonom, competitiv

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + Comisioane motivante
- Mediu antreprenorial, oportunitati reale de dezvoltare a carierei si promovare in cadrul companiei
- Activitate de birou

Asteptam CV-urile dvs. numai daca indepliniti conditiile de limbi straine specificate mai sus in anunt!
Numai candidatii care indeplinesc conditiile de mai sus vor fi contactati pentru interviu!

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro