Agent vanzari directe

Costea Miclea Daniel I.I.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea de clienti de pe piata reglementata, pentru furnizarea energiei electrice si gazului metan;
- Informarea clientilor despre produsele din portofoliul Energy Broker D&D conform materialelor de instruire si a procedurilor, explicarea beneficiilor;
- Identificarea nevoilor financiare ale clientilor;
- Explicarea documentatiei necesare si asistarea clientului la completarea formularelor;
- Colectarea documentelor pentru aplicatia Energy Broker D&D;
- Obtinerea de referinte de la clientii existenti si potentiali;
- Participarea la sesiunile de instruire si la programele de dezvoltare profesionala pregatite de Departamentul de Training;
- Respecta prevederile procedurilor standard de lucru:

Codul de etica si conduita profesionala
Acord de confidentialitate si de prelucrare a datelor cu caracter personal.

CERINTE

- minim 18 ani;
- de preferat titular PFA, I.I., AF., SRL.
- detinerea de PC, laptop, telefon mobil, acces la internet;
- cunostinte de operare pe calculator, internet;
- detinerea unui autoturism constituie avantaj.
- precum si experienta in activitati similare(vanzari, brokeraj de asigurari, credite, agentii imobiliare, de turism, etc.).
- detinerea unei retele de vanzare active sau care poate fi reactivata va recomanda pentru functia de manager.
- Cunostinte de baza despre procedurile, procesele si regulile interne;
- Cunoasterea produselor si a tehnicilor de prezentare si vanzare.
- Aptitudini excelente de comunicare si negociere.
- Aptitudini organizationale si de organizare a timpului;
- Increzator, atitudine pozitiva si proactive;
- Cunostinte in consilierea clientului.
Relatii profesionale:
- Interactiune frecventa cu alti Agenti, cu Managerul Zonal, periodic cu Directorul Regional si Directorul National.
Relatii de subordonare:
- Subordonat direct al Coordonatorului de Echipa Vanzari/Manager Zonal;
Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene mult cu el) are :
- spirit proactiv: nu asteapta, ci intreprinde. Intreprinde conform obiectivelor societatii !
- atitudine optimista si spirit competitiv: ii place mult locul intai castigat, nu primit;
- abilitati de organizare, planificare si comunicare: gandeste, planifica si apoi executa;
- posesor de initiativa si perseverenta;
- orientare spre rezultate si rezolvarea provocarilor;
- stie ce inseamna sa te poti baza pe cineva si cineva sa se poata baza pe tine.

BENEFICII OFERITE

- comisioane in functie de rezultate si implicare;
- posibilitatea de dublare a veniturilor in momentul incheierii contractelor de furnizare gaz metan portofoliului de clienti format.
- avans brut de 400 ron in primele doua luni de activitate;
- posibilitatea de promovare rapida la functia de manager
- cursuri zonale GRATUITE ;
- cursuri nationale GRATUITE;
- alte beneficii;
- EXCLUSIVITATE PE ZONA AGREATA

Partener Eva Energy este un proiect al Energy Broker Dany & Dana I.I., prin care se intermediază trecerea consumatorilor casnici si non casnici de pe piața reglementată pe piața liberă la energie electrică și gaze naturale.

Operațiunea de intermediere nu presupune costuri din partea consumatorilor, întreaga activitate fiind organizată și desfașurată de compania Energy Broker Dany & Dana I.I. prin rețeaua proprie de vânzări.

Pe toată perioada de colaborare, Energy Broker Dany & Dana I.I., reprezintă interesele clientului în relația sa cu furnizorul și/sau distribuitorul, astfel încât acestea să fie respectate, în conformitate cu prevederile legale.