Consilier financiar/ agent asigurari

Asirom Vienna Insurance Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala angajeaza pentru sediul din Roman consilieri financiari/ agenti asigurari.

Responsabilitati:
Prospectarea pietei si abordarea potentialilor clienti.
Planificarea si realizarea intalnirilor de analiza financiara pentru a determina nevoile financiare specifice ale clientilor.
Identificarea solutiilor financiare adaptate clientilor.
Mentinerea portofoliului de clienti.

CERINTE

- Studii medii, studii superioare
- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil.
- Atitudine proactiva si orientare spre client.
- Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata catre rezultate.
- Comportament etic si profesionist.
- Experienta in domeniul asigurarilor de viata si/ sau non- viata reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Cele mai mari comisioane si bonusuri din piata.
- Cursuri de specialitate
- Posibilitatea de a promova in cariera.
- Oportunitate management

ASIROM este compania de asigurari traditionala a romanilor, oferindu-le acestora siguranta si confortul de care au nevoie, definind permanent tendintele pietei locale a asigurarilor.