Locuri de munca vacante pentru ingineri civili

Starbrick Construction Limited

Job expirat

RESPONSABILITATI

Să asiste echipele civile și de operațiuni cu proiectele și desenele actuale
Pentru a realiza calcule în sprijinul designului folosind metode manuale și computerizate
Asistență în pregătirea documentației referitoare la proiecte
Pregătirea calculelor de proiectare, a desenelor, a specificațiilor, a rapoartelor și a altor documentații de proiect, după caz
Sprijinirea furnizării de analize structurale, proiectare și evaluare într-un mediu multidisciplinar
Să mențină registrul de proiecte și dosarele de locuri de muncă în conformitate cu politicile și procedurile companiei
Verificarea planurilor, desenelor și calculelor
Gestionarea, monitorizarea și interpretarea documentelor contractuale
Rezolvarea dificultăților tehnice și monitorizarea calității
Respectați toate procedurile de sănătate și siguranță
Interpretarea documentelor contractuale
Conectarea cu clientul / inginerii și asigurarea conformității cu reglementările necesare.
Asigurarea calității în conformitate cu specificațiile

CERINTE

O diplomă sau o certificare în disciplina civilă sau structurală
Cunoștințe tehnice puternice în cadrul unei discipline de inginerie civilă sau structurală
Computer literate - cunoașterea intermediară a Microsoft Word și Excel
Flexibilitate în abordarea muncii și capacitatea de a lucra în cadrul unui mediu de echipă
Competențe puternice de comunicare verbală și scrisă, cu capacitatea de a comunica confidențial problemele tehnice
Abilitatea de a analiza problemele, de a lua decizii solide și de a crea soluții inovatoare
O atenție deosebită la detalii și unitatea de a continua învățarea

BENEFICII OFERITE

Starbrick oferă salarii competitive, compensații și beneficii globale de angajare care (în funcție de roluri) sunt proporționale cu ceea ce se poate obține de la o organizație de renume internațional și include de obicei:
Dreptul la concediu (plus sărbătorile bancare)
Asigurări medicale private
Program de asistență pentru angajați
Relocare / indemnizație de deplasare
Sistemul de pensii și de asigurare de viață
Dezvoltarea carierei structurate

Starbrick este o companie internațională de infrastructură capabilă să se ocupe de orice design conceptual în domeniul construcțiilor, ingineriei civile și alianțelor cu reputația de inovație tehnică și excelență în serviciul de suport și construcții. Finanțăm, dezvoltăm, construim și menținem infrastructura vitală de care depindem cu toții. Afacerea noastră oferă o infrastructură inovatoare și eficientă care stă la baza vieții noastre de zi cu zi, sprijină comunitățile și permite creșterea economică. Deși rădăcinile noastre se află în construcție, astăzi oferim toate serviciile necesare pentru crearea și gestionarea locurilor care joacă un rol vital în economiile naționale și comunitățile locale. Acestea variază de la clădiri, până la rețele de transport și de alimentare. Suntem implicați din finanțarea inițială a proiectului, prin proiectare și construcție până la gestionarea continuă și gestionarea facilităților.